Trpíte depresiou a necítite sa dobre?
V určitom okamihu, v priebehu každodenných záležitostí, takmer každý človek zažije počas života pocit depresie, smútku, úzkosti, stratu odvahy. Sú ľudia, ktorí sa cítia počas života v určitých obdobiach na dne. Toto sa môže prejavovať denne, týždenne, mesačne, niekedy až roky. Občas sa toto dno dostane až tak hlboko, že sa nazýva „klinickou depresiou“.
Čo sa dá robiť, ako sa vyrovnať alebo zmierniť depresie, ktoré pretrvávajú dlhšiu dobu?
Ide o vnímanie reality. Depresia nie je len „zlá nálada“, či pocity smútku. Ide o časté a závažné vnímanie reality, ktoré môže narušiť každodenné fungovanie a spôsobiť sebapoškodenie či dohnať človeka k samovražde. Výskumy ukazujú, že mozog ľudí s depresiou funguje odlišne. Poruchy sa pravdepodobne objavujú v oblasti mozgu pre správanie, myslenie, chuť do jedla a spánok.
Niektoré príznaky depresie
Trvalý smútok alebo prázdne pocity.
- Negatívne pocity – pocity viny, pocity ako, som nehodný, sebakritika alebo seba-vina.
- Zníženie energie, pocit únavy, nesústredenia, podráždenia alebo letargie.
- Zvýšenie alebo zníženie spánku. Nespavosť, ranné vstávanie skôr alebo neskôr, ako je zvyčajne.
Dochádza k nerovnováhe dôležitých chemických látok v mozgu neurotransmiterov. Človeku znemožňuje fungovať v bežnom živote. Drtivá temnota depresie sa môže zdať neprekonateľná, keď je človek v nej. Ale sú tu veci, ktoré môžete urobiť, čo vám pomáha odľahčiť tmu a dokonca zažívať pocity pohody a radosti.

Hľadanie riešenIA
Skúsiť nájsť riešenia vo svojom vnútri, pred tým ako skúsite hľadať vonku. Hľadanie zvonka je už posledná možnosť. Dôležité je zastaviť sa na chvíľu a byť naozaj prítomný, rozmýšľať nad tým, čo vás deprimuje. Čím viac obsahovo popíšete, čo vás deprimuje, tým viac sa otvoríte transformácii. Ak prestanete porovnávať, depresia sa stratí.
Proces uzdravenia
Depresiu netreba vnímať ako chorobu, ide skôr o dočasnú nemoc. Depresia je stav mysle a ak do stavu mysle „vložíte slovo choroba“, situáciu tým neodľahčíte práveže naopak. V prvom rade, je tu riešenie. Hľadať zvnútra. De-presia, (nejaký tlak, spôsobujúci úzkosť, zovretie mysle) ako je odborne pomenovaná, ak ju začnete vnímať a skúmať zvnútra, zistíte, že to vôbec nie je choroba, ale ide skôr o proces uzdravenia.
Kvalita života závisí od kladenia si otázok:
Správne položená otázka, ako napríklad:
- Čo vás deprimuje?
- Čo je to, čo porovnávate vo svojom živote a k čomu?
- Čo si želáte, aby tam bolo?
- Čo sú tie očakávania, nerealistické, alebo fantázie, ktorých sa tak držíte?
- Čo si želáte, aby tam bolo namiesto toho, čím to naozaj je?
Ak sa spýtate otázky, ktoré prinesú rovnováhu do vašej mysli, otvoríte srdce a budete cítiť vďaku za svoj život.
Počuli ste už o sile „Tri“, podporujúce pre samo-uzdravenie?
- zostať v kontakte s ostatnými
- stanoviť si priority a to čo môžete a oslavovať aj maličkosti
- vykonať fyzickú prácu
Pozitívne myslenie, jeho konečným cieľom, je lepším zmyslom pre realitu.
Autor: Katarína Lihocká
Som medzinárodne certifikovaná hypnoterapeutka a koučka. Špecializujem sa na služby v oblasti ako je redukcia váhy (chudnutie), úľava od stresu, sebaúcta, prestať fajčiť, motivácia, kreativita a ďal. Expert na hypnózu a meditáciu. Zobraziť všetky príspevky od Katarína Lihocká